Organizatorzy Powiatowego Konkursu Ortograficznego informują, że w roku szkolnym 2025/2026 konkurs nie zostanie przeprowadzony. Decyzja ta wynika ze zmian w zasadach ortograficznych ogłoszonych przez Radę Języka Polskiego przy Prezydium PAN, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2026 roku.
Dajemy tym samym uczniom czas na zapoznanie się z nimi oraz na ich spokojne wdrożenie w codzienną praktykę językową.
Liczymy, że w roku szkolnym 2026/2027 nie zabraknie chętnych do udziału w PKO.

Już teraz serdecznie zapraszamy!

W imieniu organizatorów konkursu
dr Monika Kozera-Wierzchoś

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy zwycięzców i uczniów wyróżnionych w VIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się
w Ratuszu sandomierskim w dniu 21 maja 2025 r. o godz. 14.00.

Zapraszamy uczniów wraz z opiekunami, nauczycieli oraz dyrektorów szkół:

Weronika Kaca
Hanna Ziółek
Maria Osemlak
Oliwia Chorab
Zofia Ratajczyk
Jakub Pietruszka
Julia Stępień

W imieniu organizatorów konkursu
dr Monika Kozera-Wierzchoś

Uprzejmie informujemy, że ostatni etap (finał) VIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego odbędzie się 29 kwietnia (wtorek) o godz. 9.00 w Bursie Szkolnej ul. Wojska Polskiego 22 w Sandomierzu.

Serdecznie zapraszamy.
W imieniu organizatorów konkursu
dr Monika Kozera-Wierzchoś

Szanowni Państwo,
przekazujemy nazwiska koordynatorów szkolnych i gminnych powołanych przez Organizatorów Powiatowego Konkursu Ortograficznego

Tabela z koordynatorami tutaj.

 
W imieniu organizatorów
dr Monika Kozera-Wierzchoś

Szanowni Państwo, pragniemy zaprosić uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w VIII. już edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem konkursu.

 

Regulamin konkursu tutaj.

Załącznik nr 1: pdf|| doc

Załącznik nr 2: pdf || doc

 

 

Wyniki VII Powiatowego Konkursu Ortograficznego

 

Wyróżnienie w  Powiatowym Konkursie Ortograficznym otrzymują następujące osoby:

Adam Józefczak, kl. VIII Publiczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Zawierzbiu
Zuzanna Lis, kl. VI PSP w Świniarach Starych
Hanna Ziółek, kl. VI SP nr 4 w Sandomierzu
Amelia Świątańska, kl. VII SP nr 2 w Sandomierzu

 

Laureatami tegorocznego konkursu są:

 

I miejsce  - i mistrzem ortografii została

Barbara Bukszyńska, kl. IV SP nr 2 w Sandomierzu

 

II miejsce

Weronika Kaca, kl. VI SP nr 1 w Sandomierzu

 

III miejsce

Maria Osemlak, kl. V PSP w Świniarach Starych

 

W imieniu organizatorów konkursu
dr Monika Kozera-Wierzchoś

 

 

 

Tekst dyktanda.