Aktualności
Spotkanie dla Nauczycieli, Pedagogów, Psychologów
Szanowni Państwo,
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sandomierzu serdecznie zaprasza na spotkanie dla Nauczycieli, Pedagogów i Psychologów Szkolnych Powiatu Sandomierskiego. Spotkanie odbędzie się w budynku Starostwa Powiatowego, ul. Mickiewicza 34, w dniu 27.05.2026 r. (środa ) o godzinie 9.00 w Sali Konferencyjnej na IV piętrze. W programie spotkania w ramach Sieci Współpracy i Samokształcenia dla nauczycieli, pedagogów i psychologów zostanie podjęta następująca tematyka:
Nowe zasady wydawania orzeczeń
zgodnie z rozporządzeniem z dnia 02.03.2026 r.
Dodatkowo zostaną przekazane informacje dotyczące strony wsparcie.gov.pl.
Prelegentami spotkania będą:
- dr n. hum. Monika Kozera -Wierzchoś, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sandomierzu
- mgr Anna Piotrowska – pedagog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
Serdecznie zapraszamy
Z poważaniem,
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
w Sandomierzu
Dr n. hum. Monika Kozera-Wierzchoś
Informacja - zmiana procedur wydawania orzeczeń i opinii WWR
Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sandomierzu informuje, że od dn. 14.04.2026.r. nastąpiła zmiana procedur wydawania orzeczeń i opinii WWR w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 2 marca 2026 r. w sprawie orzeczeń i opinii wydawanych przez zespoły orzekające działające w publicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych (Dz. U. poz. 428).
Poradnia przyjmuje tylko KOMPLETNE WNIOSKI o wydanie orzeczenia/opinii WWRD wraz z załącznikami wskazanymi w POUCZENIU
Prosimy RODZICÓW o DOKŁADNE przeczytanie treści wniosku.
Najważniejszy zmiany dotyczą następujących kwestii:
1) konieczności złożenia pod Wnioskiem podpisu przez OBYDWOJGA RODZICÓW lub złożenia Oświadczenia o przyczynie braku podpisu drugiego rodzica
2) wyrażenia zgody na przesłanie orzeczenia / opinii WWR do szkoły/ placówki
3) zakresu informacji zamieszczanych w zaświadczeniach o stanie zdrowia przez lekarzy (zwłaszcza dla uczniów słabosłyszących i słabowidzących) i oraz ich specjalności
4) wdrożenie w szkołach/przedszkolach/placówkach Oceny funkcjonalnej od dn. 01.09.2026 r., co będzie mieć odzwierciedlenie w wydawanych opiniach na potrzeby zespołu orzekającego.
5) Od dn. 01.09.2026r. konieczność dołączenia OPINII O FUNKCJONOWANIU DZIECKA LUB UCZNIA w przedszkolu, szkole, ośrodku lub placówce, w tym o trudnościach oraz mocnych stronach i uzdolnieniach dziecka lub ucznia rozpoznanych przez nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych lub specjalistów, prowadzących zajęcia z dzieckiem lub uczniem. Opinię wydaje szkoła/placówka w terminie 10 dni.
Wzory Wniosków i Zaświadczeń dostępne są stronie internetowej w zakładce: DOKUMENTY - tutaj
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej - tutaj.
Z poważaniem
Monika Kozera-Wierzchoś
Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
w Sandomierzu
Ogłoszenie wyników VI Konkursu Logopedycznego!
Z radością informujemy, że konkurs ,,Miasto głosek-wielka mapa poprawnej mowy” został rozstrzygnięty! Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, kreatywność i wysiłek włożony w swoje prace.
Oficjalne ogłoszenie miejsc oraz wyróżnień nastąpi podczas uroczystego wręczenia nagród, które będzie miało miejsce w budynku Starostwa Powiatowego w Sandomierzu 25.03.2026 r. godz. 11.00
Kolejność poniższych zwycięzców podana jest losowo:
Publiczne Przedszkole w Łoniowie
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego ,,JĘDRUSIE" w Sulisławicach
Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Gnieszowicach
Przedszkole Samorządowe nr 6 w Sandomierzu
Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Zawierzbiu
Przedszkole Samorządowe nr 3 w Sandomierzu
Organizatorzy
VI Konkurs Logopedyczny
Szanowni Państwo,
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sandomierzu zaprasza przedszkola do udziału w VI edycji Powiatowego Konkursu Logopedycznego ,,Miasto Głosek- wielka mapa poprawnej mowy”.
Więcej informacji tutaj.
Z wyrazami szacunku
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sandomierzu.
Powiatowy Konkurs Ortograficzny.
Organizatorzy Powiatowego Konkursu Ortograficznego informują, że w roku szkolnym 2025/2026 konkurs nie zostanie przeprowadzony. Decyzja ta wynika ze zmian w zasadach ortograficznych ogłoszonych przez Radę Języka Polskiego przy Prezydium PAN, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2026 roku.
Dajemy tym samym uczniom czas na zapoznanie się z nimi oraz na ich spokojne wdrożenie w codzienną praktykę językową.
Liczymy, że w roku szkolnym 2026/2027 nie zabraknie chętnych do udziału w PKO.
Już teraz serdecznie zapraszamy!
W imieniu organizatorów konkursu
dr Monika Kozera-Wierzchoś
Spotkanie w ramach Sieci Współpracy i Samokształcenia
Szanowni Państwo,
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sandomierzu serdecznie zaprasza pedagogów i psychologów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na spotkanie w ramach Sieci Współpracy i Samokształcenia dla Nauczycieli, Pedagogów i Psychologów Szkolnych Powiatu Sandomierskiego.
Odbędzie się ono się w auli Bursy Szkolnej w Sandomierzu, ul. Wojska Polskiego 22
w dniu 01.10.2025 r. (środa) o godzinie 10.00.
W programie spotkania zostanie podjęta następująca tematyka:
Szkolna ocena funkcjonalna
Prelegentkami spotkania będą:
- Joanna Dziadoń, specjalista ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej ŚCDN
- Izabela Juszkiewicz, kierownik Pracowni Wsparcia i Rozwoju, nauczyciel konsultant ŚCDN
Serdecznie zapraszamy
Z poważaniem,
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sandomierzu
dr n.hum. Monika Kozera-Wierzchoś
Strona 1 z 4
